top of page

Představení skončilo.Zítra to bude 150 týdnů od doby, co jsem začala na škole stávkovat za klima. Během této doby prudce stoupl počet lidí zajímajících se o klima a ekologickou krizi, což vytvářelo větší nátlak na vás – lidi u moci.

Tlak veřejnosti byl velmi silný, svět na vás měl upřené oči. Tak jste začali jednat. Ne jednat ve smyslu změn v chování ke klimatu, ale jednat na oko. Hry se slovy, s politikou, zahrávání si s naší budoucností.

Předstírali jste, že na sebe berete zodpovědnost. Hráli jste si na zachránce, zatímco jste se nás snažili přesvědčit, že je o vše postaráno, ale mezitím se začala rozšiřovat propast mezi vašimi výroky a realitou. A protože je úroveň povědomí tak malá, skoro vám to prošlo.

Ale ujasněme si to – to, co děláte, není o klimatu nebo o zareagování na krizovou situaci. Nikdy nebylo. Jsou to komunikační taktiky přestrojené za politiku. Vy – obzvláště vůdci ze zemí s vysokými příjmy – předstíráte, že se změníte a budete naslouchat mladým lidem, avšak pokračujete úplně v tom samém, jako dosud.

Předstíráte, že berete vědu vážně říkáním „věda je zpět“, zatímco pořádáte summity o klimatu, kam nepozvete na přednášku jediného vědce, jenž se zabývá klimatem. Předstíráte, že vyhlašujete válku fosilním palivům, zatímco otevíráte zbrusu nové uhelné doly, olejová pole a potrubí. Nejenže pokračujete v podnikání stejně jako předtím, v mnoha případech dokonce navyšujete a urychlujete proces.

Protože můžete, tak i budete dál hrát svoje role, odříkávat svoje repliky, nosit svoje kostýmy. Ale příroda a fyzika na to neskočí. Příroda a fyzika se nenechají ani pobavit, ani rozptýlit vaším divadlem. Publikum už to omrzelo. Představení skončilo.Mariášové karty Chrám živočichů.

V prodeji na tržišti na: https://www.chram.eu/tržiště


VOLÁNÍ S.O.S. POMOC zde: https://www.chram.eu/sos

22 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page