top of page

Maso nebo milosrdenství?Náhodou jsme si na FB všimli jedné velmi zajímavé tradiční "duchovní" akce. Proběhlo již mnoho ročníků (poslední 2022), na obrázku můžete vidět plakát z roku 2012.


A je nám, jak asi tušíte, smutno. Seniorátní mládež, podporována samozřejmě místním farářem a dalšími duchovními, pořádá každoročně společenské setkání mladých věřících s názvem Seniorátní prase.


Humor (zřejmě se má jednat o sarkasmus) máme rádi, zde však dochází k něčemu, co nám moc dohromady s "výchovou" mládeže s duchovním podtextem nejde.


Proto připomínáme důležitý text z knihy Zelená svatozář od Erazima Koháka, též bývalého evangelického duchovního a faráře: podmínky v masné velkovýrobě jsou nesmírně kruté. Zvíře tu je biomechanismem, na který se neberou žádné ohledy - vepři v krmných klecích, kuřata s upálenými zobáky, která jen injekce antibiotik a steroidů udržují při životě, telata pod stálým osvětlením v klecích, kde se nemohou napřímit, transporty živých zvířat si v ničem nezadají s vězeňskými transporty z dob druhé světové války...


Peter Singer, též citovaný v knize Zelená svatozář, to řekl jasně - "v tomhle nejedu". Možná by to byl lepší název, než ten, které používá takzvané duchovní společenství evangelické církve.


Pokud také s takovými akcemi nesouhlasíte a nebojíte se říci svůj názor, můžete napsat sem: marek.vanca@evangnet.cz

- tamní "duchovní" se třeba chytí za "rypák".PROSBA S.O.S. POMOC zde.

29 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page